Mieszkańcy czekają na remont Kostrzyńskiej

19 września 2017, 13:12, ak
fot. Marcin Kluwak
Ulica Kostrzyńska, to jedna z najbardziej zniszczonych dróg w Gorzowie. Dlatego też mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie prac i gruntowną przebudowę ulicy. Te mają rozpocząć się w październiku.

O przebudowie ul. Kostrzyńskiej i przekładanych terminach rozpoczęcia inwestycji można pisać wiele. Najważniejsze dla mieszkańców Gorzowa jest jednak to, kiedy przebudowa drogi zostanie realnie rozpoczęta.

W naszej ankiecie, w której wzięło udział 669 osób - zapytaliśmy Was o to, co sądzicie o przekładanym remoncie ul. Kostrzyńskiej. Aż 34,08 % czytelników (228 głosów) uważa, że jest to farsa, a remont długo się nie rozpocznie. Natomiast 25,56 % osób (171 głosów) twierdzi, że zanim ul. Kostrzyńska zostanie wyremontowana, to zniszczy sobie auto. Nieco mniej, bo 23,47 % osób (157 głosów) nie wierzy już w żadne zapewnienia. A tylko 16,89 % czytelników (113 głosów) rozumie te wszystkie procedury i czeka z niecierpliwością na rozpoczęcie prac.

Według ostatnich zapowiedzi władz miasta, pierwsze roboty ruszą na początku października, a jeszcze we wrześniu zostanie przekazany plac budowy wykonawcy. Przetarg na przebudowę Kostrzyńskiej wygrało konsorcjum Balzola Polska sp. z o.o. i Construcciones y promociones Balzola S.A. za kwotę 54,7 mln zł.

Z przebudową ul. Kostrzyńskiej wiąże się również wyłączenie ruchu tramwajowego w mieście - ma to nastąpić 1 października. Wówczas na miasto wyjedzie około 70 autobusów, a MZK uruchomi dwie nowe linie zastępcze T-1 (Wieprzyce – Silwana) oraz T-2 (Zakład Energetyczny ul. Sikorskiego - Osiedle Piaski). Spore zmiany szykują się również dla kierowców, którzy będą musieli korzystać z objazdów. Główny objazd od strony Kostrzyna i węzła S3 do centrum miasta będzie wiódł ul. Dobrą, Myśliborską i Konstytucji 3 Maja.

- Przebudowa ul. Kostrzyńskiej będzie prowadzona etapami, tak aby zachować przejezdność drogi dla mieszkańców i autobusów MZK, które będą musiały dojechać do zajezdni. Dlatego też roboty będą prowadzone raz z jednej, a raz z drugiej strony. Prace na drodze i torowisku ruszą jednocześnie – mówi Arkadiusz Sawczuk, kierownik jednostki realizującej projekt.

Przypominamy, że przebudowa ul. Kostrzyńskiej obejmie 3-kilometrowym odcinek drogi. W ramach prac zostanie przebudowana istniejąca jezdnia celem dostosowania drogi do kategorii ruchu KR3 na odcinku od skrzyżowania z węzłem S3 do skrzyżowania z ul. Dobrą, a także od skrzyżowania z Dobrą do Placu Słonecznego. Rozbudowa będzie polegała na wzmocnieniu i poszerzeniu istniejącej drogi do szerokości 7 metrów i przebudowie skrzyżowania Kostrzyńska-Dobra-Warzywna. Ponadto zostaną wyremontowane chodniki, które będą miały szerokość 2 metrów zostaną wykonane z kostki betonowej. Nowością będzie budowa asfaltowej ścieżki rowerowej o szerokości od 1,5 do 2 metrów. Prace obejmą także budowę kanalizacji deszczowej czy też nasadzenia zieleni wraz z urządzeniem nowych trawników. Pojawi się też nowe oświetlenie drogowe, a przejścia dla pieszych będą doświetlone.

Bardzo istotną częścią inwestycji będzie przebudowa torowiska tramwajowego wraz z pętlą na Wieprzycach oraz trakcji tramwajowej, peronów i przystanków. Od placu Słonecznego do pętli na Wierzycach pozostanie jeden tor z wahadłowym ruchem dwukierunkowym. Natomiast na wysokości przystanku Tartaczna zostanie wybudowana mijanka.

Ankieta

Co sądzisz o przekładanym remoncie ul. Kostrzyńskiej?

  • To jest jakaś farsa, ten remont długo się nie rozpocznie34.08%
  • Nie wierzę już w żadne zapewnienia23.47%
  • Rozumiem te wszystkie procedury i czekam z niecierpliwością na rozpoczęcie prac16.89%
  • Zanim wyremontują drogę, zniszczę sobie auto25.56%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 669


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!