Sparta ukarana, ale karę zawieszono

15 września 2017, 12:33, red/inf. prasowa
fot. Marcin Kluwak
25 tysięcy złotych kary, ale jej wykonanie zawieszono warunkowo na okres 12 miesięcy. Klub z Wrocławia popełnił błąd w sztuce podczas przygotowywania toru do zawodów.

Na posiedzeniu Komisji Orzekającej Ligi, które odbyło się 14 września w Bydgoszczy, podjęto decyzje w zakresie meczu XV rundy DMP z dnia 3 września: BETARD Sparta Wrocław – CASH BROKER Stal Gorzów. Zdaniem Komisji Orzekającej Ligi, klub z Wrocławia popełnił błąd w sztuce przygotowania toru do zawodów, co skutkowało dodatkowymi przerwami na konserwację toru.

W związku z tym Wrocławskie Towarzystwo Sportowe S.A. ukarano kwotą 25 tys. zł w zawieszeniu na 12 miesięcy. Ponadto kary zawieszenia na 1 miesiąc w zawieszeniu na 6 miesięcy Komisja Orzekająca Ligi nałożyła na kierownika zawodów, toromistrza i menedżera drużyny gospodarzy.

Kary mają charakter prewencyjny – podkreślił Zbigniew Owsiany, Przewodniczący KOL. – Naszą intencją było nie tylko wskazanie nieprawidłowości w sposobie przygotowania toru przez klub z Wrocławia, ale także zwrócenie uwagi innych organizatorów meczów, iż na tego typu procedery zawsze będziemy reagować. KOL wzięła pod uwagę warunki atmosferyczne, które towarzyszyły przygotowaniom do zawodów. Jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo zawodników i widowiskowość meczów powinny być głównymi przesłankami przy przygotowaniu torów do zawodów i z całą stanowczością będziemy na to zwracali uwagę. 


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski