Prace na Myśliborskiej jeszcze w tym roku

12 września 2017, 13:08
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na rozbudowę ul. Myśliborskiej. Umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana w najbliższych tygodniach. Dzięki temu, pierwsze roboty będą mogły rozpocząć się jeszcze jesienią.

Do ogłoszonego przetargu na rozbudowę 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 130 w ul. Myśliborskiej do dwóch pasów jezdni w każdym kierunku zgłosiły się dwie firmy. Najtańszą ofertę złożył Budomex S.A., który zaproponował kwotę 8 mln 997 tys. zł. Natomiast Eurovia Polska S.A. chciała aż 14 mln 100 tys. zł. Natomiast miasto przeznaczyło na sfinansowanie tej inwestycji 8 mln 886 tys. zł.

Postępowanie przetargowe wygrała firma Budomex S.A. i to właśnie ona zajmie się rozbudową ul. Myśliborskiej za kwotę 8 mln 997 tys. zł. W uzasadnieniu czytamy, że oferta została oceniona jako najkorzystniejsza na podstawie kryteriów oceny, a wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu.

Tym samym umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana w ciągu najbliższych tygodni. - Czekamy jeszcze na uzyskanie pozwolenia na budowę. Liczymy, że otrzymamy je do końca września. Jeżeli tak się stanie, to będziemy mogli ruszyć z pracami jeszcze w tym roku – mówi Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Dobrą wiadomością jest również to, że udało się uzyskać pozwolenie na wycinkę drzew wzdłuż ul. Myśliborskiej. Jak już wcześniej informowaliśmy, miasto miało problemy z uzyskaniem oficjalnej zgody z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego na wycinkę 508 drzew i krzewów.

Dzięki zgodzie na wycinkę drzew i krzewów wykonawca będzie mógł ruszyć z pracami jeszcze jesienią. Na pierwszy ogień pójdzie właśnie usunięcie kolidujących drzew i krzewów z planowaną inwestycją, a także rozbiórka i budowa nowego oświetlenia LED. - Chcielibyśmy również, aby wykonawca zajął się do końca tego roku budową drogi tymczasowej, po której będzie prowadzony ruch na czas robót na właściwej jezdni oraz przebudową kanalizacji oraz budową zbiorników wód opadowych. – mówi wiceprezydent Radziński.

Dwupasmowa Myśliborska i Szczecińska

Docelowo rozbudowany ma zostać 2-kilometrowy odcinek ul. Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do ul. Dobrej - tam w przyszłości ma powstać rondo, które będzie łączyło się ze zjazdem z węzła S3, ale również rozbudowana ul. Szczecińska od węzła S3 do ul. Mosiężnej. Realizacja ostatniego odcinka jest planowana w latach 2018-2019.

Co do samych prac, wykonawca będzie musiał zająć się rozbudową jezdni do dwóch pasów, budową skrzyżowania z ul. Chorwacką, rozbiórką, budową i przebudową chodników oraz ścieżek rowerowych, rozbiórką i przebudową zatok autobusowych.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!