Rewolucja na Dworcowej

7 września 2017, 11:57, ak
W przyszłym roku ul. Dworcowa zostanie całkowicie przebudowana, zmieni się organizacja ruchu, a pod dworzec PKP wrócą tramwaje. Prace mają rozpocząć się wiosną.

Realizacja planu transportowego trwa, niebawem rozpoczną się kolejne, ważne dla miasta inwestycje. Projekt zakłada przede wszystkim zmodernizowanie linii tramwajowych czy zakup nowych, niskopodłogowych tramwajów. W ramach planu zostanie wyremontowanych i wybudowanych od podstaw prawie 10 km linii tramwajowych. Wraz z nimi zmodernizowanych zostanie kilka ulic.

Jedną z takich inwestycji będzie przebudowa ulicy Dworcowej wraz z przebudową torowiska, która ruszy wiosną 2018 roku. Obecnie droga i torowisko nie jest w najlepszym stanie, nie mówiąc już o pętli przy samym dworcu PKP.

W ramach prac zostanie wybudowane 180 metrów nowego toru i trakcji tramwajowej, tak aby pod dworzec PKP mogły wrócić tramwaje – co istotne, będą to nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje, które trafią do Gorzowa pod koniec 2018 roku. Oprócz tego pojawi się nowa nawierzchnia drogi oraz zostaną przebudowane chodniki po obu stronach ulicy.

Jednak najważniejszą zmianą będzie, zmiana organizacji ruchu przy ul. Dworcowej. Obecnie jest to droga jednokierunkowa z możliwością jazdy od dworca PKP do ul. Sikorskiego. Natomiast po przebudowie, droga pozostanie nadal jednokierunkowa, ale kierunek ruchu zostanie odwrócony i kierowcy będą mogli zjechać z nowo wybudowanego ronda przy „Rolniku” w stronę dworca PKP , gdzie ma powstać węzeł przesiadowy.

Według zapowiedzi urzędników, wszystkie prace mają zakończyć się do września 2018 roku.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!