Trudna przeprawa Stali z Wrocławiem

10 września 2017, 12:16
fot. Marcin Kluwak
Ten mecz Stal musi wygrać różnicą minimum 5 punktów. Inaczej marzenia o obronie tytułu ministrowskiego prysną jak mydlana bańka. Przed rewanżowym meczem w Gorzowie to Sparta jest w bardziej komfortowej sytuacji.

To oczywiście nie przekreśla szans gorzowian na awans do finałów mistrzostw Polski. – Jeden bieg i mecz zaczyna się od nowa. Dużo się dzieje, pojawiają się różne wykluczenia, defekty. Obyśmy w meczu u siebie wygrali pięcioma punktami – powiedział w wywiadzie dla speedwayekstraliga.pl Krzysztof Kasprzak.

Aby tak się stało, w drużynie gorzowskiej nie może być słabych ogniw. Każdy punktu jest tu praktycznie na wagę przysłowiowego złota. Dosłownie i w przenośni. Niewątpliwym atutem gorzowskiego zespołu jest własny tor, chociaż jak zauważają eksperci z ekstraligi żużlowej, ostatnimi czasy wrocławianie mieli dużo okazji do startów na gorzowskim owalu – niedawny rewanż w rundzie zasadniczej, zawody młodzieżowe, Grand Prix. – Wrocławianie mieli dużo „treningów” w tym roku na gorzowskim torze. Będziemy przygotowani, będziemy jeździć w czwartek. Mnie kończą się zawody w Anglii i wszystkie pokłady mocy włożę w Gorzów. Powoli wracam do zdrowia, bark przestaje boleć, więc powoli będę robił punkty – zapowiada Kasprzak.

Jednak Sparta Wrocław będzie mocno osłabiona brakiem swojego najlepszego juniora - Maksyma Drabika. W związku z konkuzją młodzieżowca, wrocławski klub zdecydował się na wypożyczenie do końca obecnego sezonu Larsa Skupienia z KS ROW Rybnik. Maksym Drabik ma kontuzję obojczyka i obecnie jest pod opieką specjalistów  w poznańskiej klinice.

Początek spotkania w niedzielę, 10 września o godzinie 19. Mecz będzie można obejrzeć też w telewizji. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi telewizja nSport+.

Ankieta

Czy Stal Gorzów obroni tytuł mistrza Polski na żużlu?

  • Tak, wygrają finał i zdobędą złoto61.68%
  • Nie, przegrają w meczu finałowym12.2%
  • Nie, nie dostaną się nawet do finału18.77%
  • Nie interesuje się żużlem7.35%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 762


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!