Trudna przeprawa we Wrocławiu

3 września 2017, 12:09, mk
fot. archiwum
Przed nami wielka batalia – zarówno na torze, jak i w głowach zawodników. Tu już nie ma miejsca na potknięcia, bo każde może decydować o utracie jakże cennych punktów. Dziś we Wrocławiu, w pierwszej rundzie play-off obecni mistrzowie Polski zmierzą się z głównym kandydatem do tego tytułu.

Na papierze to właśnie Sparta jest silniejsza i ma bardziej wyrównany skład. Gorzowianie do meczu z Wrocławiem przystępują osłabieni, bez kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena. Plastron Stali ponownie w tym sezonie założy Linus Sudstroem. Czy Szwed godnie zastąpi Duńczyka i czy tak naprawdę będzie to osłabienie, czy wzmocnienie – przekonamy się dopiero podczas meczu. - Żużel jest tak spłaszczony, że trudno coś powiedzieć. Ktoś, kto zastąpi Iversena, czyli w tym przypadku Linus, może też mieć dzień konia i nie będzie żadnego uszczerbku na mocy Stali. - powiedział w wywiadzie dla portalu sportowefakty.wp.pl Rafał Dobrucki, trener Sparty.

Dodatkowo, runda play-off rządzi się swoimi prawami. Tutaj każdy scenariusz jest możliwy. - Możemy wygrać, możemy wysoko przegrać, możemy minimalnie przegrać. Trudno powiedzieć. To tak naprawdę wróżenie z fusów. Wszystko zależy od dyspozycji dnia. Jedziemy na tor, który z tego co wiem jest przygotowywany w różny sposób. Wrocławianie cały czas szukają jakiegoś optymalnego rozwiązania dla siebie, oby jeszcze nie trafili – powiedział w wywiadzie dla radia Eska Gorzów Stanisław Chomski, trener gorzowskiej Stali.

Przypomnijmy, że gorzowianie w rundzie zasadniczej wygrali we Wrocławiu 45:44. Wówczas Stal Gorzów jechała praktycznie bez Krzysztofa Kasprzaka. Czy tym razem uda się wywieźć z Wrocławia cenne punkty, to okaże się już wieczorem. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 16:30. Bezpośrednią transmisję z meczu we Wrocławiu przeprowadzi telewizja nSport+

 

Ankieta

Czy Stal Gorzów obroni tytuł mistrza Polski na żużlu?

  • Tak, wygrają finał i zdobędą złoto61.68%
  • Nie, przegrają w meczu finałowym12.2%
  • Nie, nie dostaną się nawet do finału18.77%
  • Nie interesuje się żużlem7.35%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 762


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!