Tramwaje przejechały na próbę Warszawską i Walczaka

30 sierpnia 2017, 10:10, red
fot. czytelnik Daniel
Na nic radość osób, które zobaczyły dwa tramwaje jadące linią nr 1 w Gorzowie. To tylko próbny przejazd wozów i przetestowanie wyremontowanego torowiska przy ul. Warszawskiej. Ponownie tramwaje zobaczymy tutaj za dwa lata.

Informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na facebookowym profilu gorzowianin.com od naszego czytelnika. Pan Daniel jechał ul. Walczaka i był bardzo zaskoczony, kiedy około godz. 9.15 zobaczył dwa jadące torowiskiem tramwaje. - To był przejazd testowy i pewnie długo kolejnych wozów tam nie zobaczymy – pisze czytelnik Daniel.

Spostrzeżenia naszego czytelnika okazały się słuszne, w środowy poranek 30 sierpnia dwa tramwaje wyjechały z zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej, aby przejechać wyremontowanym torowiskiem przy ul. Warszawskiej i zawrócić na pętli na Walczaka. To była bardzo ważna próba nowego torowiska.

Tramwaje na torowisku przy ul. Warszawskiej pojawiły się około godz. 9 i wzbudziły spore zainteresowanie przechodniów. W końcu ul. Warszawska wraz z ul. Walczaka jest remontowana aż 401 dni.

Niestety, jeżeli ktoś myślał, że tramwaje na stałe wrócą na linię nr 1, to niestety nic z tego. To były tylko przejazdy testowe, ponieważ w październiku wszystkie tramwaje w Gorzowie przestaną jeździć i to na dwa lata. Powód? Remonty torowisk w ramach planu transportowego.

 


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!