Wielkie ściganie na Jancarzu

26 sierpnia 2017, 16:03, red
fot. archiwum
W sobotni wieczór na stadionie żużlowym w Gorzowie zostanie rozegrana ósma runda Grand Prix na żużlu. Pod taśmą zobaczymy trzech reprezentantów Stali Gorzów. Początek zawodów o godz. 19.

Podczas sobotniego turnieju Grand Prix w Gorzowie zobaczymy trzech reprezentantów Stali Gorzów - Bartosza Zmarzlika i Martina Vaulicka oraz jadącego z dziką kartą Krzysztofa Kasprzaka. W stawce nie będzie niestety kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena.

Kontuzje dotknęły nie tylko zawodnika żółto-niebieskich, bo na liście startowej są jeszcze dwie inne zmiany. Wiadomo, że w turnieju nie zobaczymy również Grega Hancocka oraz Nickiego Pedersena. W ich miejsce BSI wyznaczyło rezerwowych, którymi są Vaclav Milik, Martin Smolinski i Michael Jepsen Jensen.

Według ekspertów faworytem do wygrania zawodów jest oczywiście gorzowski wychowanek – Bartosz Zmarzlik. Zdaniem Krzysztofa Cegielskiego – Zmarzlik jest obecnie najszybszym zawodnikiem na świecie. Natomiast na domowym torze różnica pomiędzy nim, a pozostałymi żużlowcami będzie jeszcze większa, przez co ma ogromną szansę na stanięcie na najwyższym stopniu podium. Obecnie Zmarzlik zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji mając na koncie 70 punktów i traci 10 punktów do podium, a 18 punktów do pierwszego miejsca.

Oprócz Zmarzlika, typowani do zwycięstwa są obecny lider klasyfikacji generalnej Maciej Janowski oraz zajmujący trzecią pozycję Patryk Dudek. Z kolei czarnym koniem zawodów może być startujący z dziką kartą Krzysztof Kasprzak, który będzie jechał na luzie, jednak z narzuconą sobie presją. Kasprzaka już dawno nie widzieliśmy wśród elity żużlowców, więc na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.

Grand Prix Polski w Gorzowie to ósma runda turnieju, który ma wyłonić najlepszego żużlowca na świecie. Początek zawodów o godz. 19 na stadionie im. Edwarda Jancarza.

KLASYFIKACJA GENERALNA GRAND PRIX POLSKI

1. Maciej Janowski - 88

2. Jason Doyle - 83

3. Patryk Dudek - 80

4. Fredrik Lindgren - 76

5. Tai Woffinden - 71

6. Bartosz Zmarzlik - 70

7. Emil Sajfutdinow - 68

8. Martin Vaculik - 59

9. Antonio Lindbaeck - 55

10. Matej Zagar - 51

11. Chris Holder - 50

12. Piotr Pawlicki - 50

13. Greg Hancock - 45

14. Niels Kristian Iversen - 44

15. Peter Kildemand - 26


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!