Alarm bombowy przy Grottgera w Gorzowie [zdjęcia]

22 sierpnia 2017, 21:18, red
fot. czytelnik
We wtorkowy wieczór gorzowskie służby otrzymały zgłoszenie o pozostawionej teczce przy ul. Grottgera. Został ogłoszony alarm, a z pobliskich budynków ewakuowano mieszkańców.

Informację otrzymaliśmy od naszych czytelników na numer alarmowy 515 016 102 oraz na facebookowym proflu. Około godz. 21 jeden z przechodniów powiadomił policję o tym, że przy skrzyżowaniu ul. Grottgera i Marcinkowskiego został pozostawiony bez żadnej opieki podejrzany pakunek.

Na miejsce została wysłana policja oraz straż pożarna. Służby po dotarciu na miejsce zauważyły pozostawioną aktówkę w pobliżu dawnego archiwum państwowego – jest podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego. Policjanci podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców z pobliskich bloków. Łącznie swoje mieszkania opuściło 105 osób, jeden z mieszkańców odmówił ewakuacji ze względu na stan zdrowia.

Ulica Grottgera została zamknięta na czas prowadzonych działań. Na miejsce jadą pirotechnicy, który sprawdzą zawartość teczki.

AKTUALIZACJA

godz. 22.30 - Po sprawdzeniu aktówki przez pirotechików, okazało się, że w środku znajdują się stare sztućce. Służby zakończyły działania i wszyscy ewakuowani mieszkańcy powrócili do swoich domów.

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!