Dezinformacja pasażerska na dworcu Wschodnim

22 sierpnia 2017, 11:53, red
fot. archiwum
Na system informacji pasażerskiej na stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni jeszcze poczekamy. Pasażerowie skarżą się, że pozostawieni są sami sobie, a numery telefonów na plakatowych rozkładach jazdy milczą. Chodzi przede wszystkim o pociągi Intercity.

Kilka dni temu do naszej redakcji napisał jeden z czytelników. Pytał on, czy na stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni można spodziewać się w niedługim czasie megafonów i zapowiadania informacji z dworca głównego? - To niedaleko i teraz stacja Gorzów Wschód można powiedzieć, że zastępuje w większości dworzec główny. To stąd odjeżdżają pociągi do Poznania, Krzyża, Warszawy, Gdańska – tłumaczy nasz czytelnik Daniel.

Okazuje się, że największy problem powstaje, gdy z jakiś powodów opóźnione lub odwołane są pociągi spółki PKP Intercity. - Pociąg nie przyjechał o 6.35, a konduktor z przewozów regionalnych nie udziela informacji bo nic nie wie. Dodatkowo argumentuje tym, że nie ma nic wspólnego z Intercity – relacjonuje dalej nasz czytelnik. W takim przypadku ostatnią deską „ratunku” miał być telefon na informację umieszczoną na plakatowych rozkładach jazdy. Niestety, tego dnia podane numery były nieaktywne...

Jak się okazuje, niewiele się w tej sprawie zmieni, przynajmniej jeżeli chodzi o dynamiczny system informacji pasażerskiej oraz zapowiedzi megafonowe. - W ramach realizowanego obecnie w Gorzowie Wielkopolskim projektu modernizacji estakady, dynamiczna informacja pasażerska oraz system megafonowego nagłośnienia na przystanku osobowym Gorzów Wielkopolski Wschodni zostanie zamontowany do końca 2018 roku – wyjaśnia Zbigniew Wolny ze spółki PKP PLK.

Zarządca obiecuje, że dodatkowo sprawdzi wszystkie dane na plakatach oraz telefony zamieszczone na przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni, by podróżni mogli otrzymać wymagane informacje. - Przekażemy przewoźnikom obsługującym pociągi w Gorzowie Wielkopolskim, aby personel maksymalnie wspierał pasażerów. Obecnie jest to standardowa procedura – szczególnie na przystankach bez zapowiedzi. Chcemy jak najpełniej informować pasażerów o sytuacji lub możliwych przesiadkach i skomunikowaniach – obiecuje Wolny.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!