Dym z wysypiska dokucza mieszkańcom

15 sierpnia 2017, 11:17, inf. prasowa
Strażacy przez całą noc zmagali się z pożarem wysypiska śmieci przy ulicy Spiżowej w Gorzowie. Trwa dogaszanie odpadów. Skutki pożaru, w postaci unoszącego się dymu, w najbliższym czasie mogą odczuwać mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Przez całą noc (z poniedziałku na wtorek) na wysypisku śmieci znajdującym się na terenie należącym do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej płonęły głównie drewniane palety i płyty gipsowo-kartonowe. Nie składowano tam materiałów toksycznych. Zdaniem służb odpowiedzialnych za akcję, obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia ludności.

Skutki pożaru – dokuczliwy dym – mogą odczuwać mieszkańcy miejscowości: Baczyna, Racław oraz Łupowo. Osobom znajdującym się w strefie zadymienia w miarę możliwości zalecamy uszczelnienie okien i drzwi oraz spędzenie najbliższych godzin poza miejscem zadymienia. Chętni mogą również przenieść się do przedszkola w Baczynie (ul. Gorzowska 64), którego pomieszczenia zostały udostępnione specjalnie dla nich.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!