Te zebry będą bezpieczniejsze

14 sierpnia 2017, 18:26, ak
Jeszcze w tym roku pięć przejść dla pieszych ma zostać lepiej oznakowanych w ramach programu „Bezpieczny Gorzów”. Celem jest poprawa bezpieczeństwa na popularnych zebrach.

Gorzowski magistrat szuka właśnie firmy, która zajmie się wykonaniem wzorcowych przejść dla pieszych w ramach programu „Bezpieczny Gorzów - modernizacja infrastruktury drogowej". Na zgłoszenia firm miasto czeka do 22 sierpnia.

Wykonawca będzie musiał zająć się pięcioma przejściami dla pieszych – przy ul. Myśliborskiej, Komisji Edukacji Narodowej, Wróblewskiego, Czartoryskiego i Mosiężnej.

Największe zmiany zostaną wprowadzone na pasach przy skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Zygalskiego. Powstanie tam azyl, czyli wysepka o szerokości 2 metrów na środku jezdni, która ułatwi pieszym bezpieczne przechodzenie przez ulicę. Umieszczenie specjalnej wyspy pozwala pieszym przechodzenie na drugą stronę jezdni w dwóch etapach.

Z kolei przejście dla pieszych przy Skrzyżowaniu ul. Komisji Edukacji Narodowej i Janockiego; ul. Wróblewskiego koło Przedszkola Miejskiego nr 23; ul. Czartoryskiego przy dojeździe na zaplecze Castoramy oraz przy ul. Mosiężnej przy zakładzie produkcyjnym Faurecia zostaną oznakowane na biało-czerwono. Jednak tym razem, biało-czerowana zebra nie zostanie wymalowana, a będzie wykonana z termoutwardzalnej masy wtopionej w asfalt. Do tego przed pasami zostaną umieszczone znaki informujące o przejściu dla pieszych na fluorescencyjnym tle.

Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty we wrześniu, tym samym pod koniec września powinny rozpocząć się pierwsze prace. Firma, która wygra postępowanie przystąpi do robót w ciągu 5 dni od podpisania umowy, natomiast na zakończenie prac będzie miała 50 dni od podpisania umowy.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!