Lubuskie derby pod czujnym okiem policjantów

14 sierpnia 2017, 13:50, red/inf. prasowa
fot. KWP w Gorzowie
Niemal 450 policjantów z województwa lubuskiego i wielkopolskiego dbało o bezpieczeństwo kibiców w ich w drodze na mecz i powrocie do domu. Lubuskie żużlowe derby pomiędzy drużynami z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. od zawsze przyciągają tłumy kibiców. To powoduje, że policjanci mają sporo pracy.

Do zabezpieczenia żużlowych derbów angażowani są policjanci ruchu drogowego, oddziałów prewencji czy służby kryminalne. - Każdy realizuje wyznaczone zadania, by zapewnić bezpieczeństwo kibicom udającym się na mecz. Ważną funkcję pełni Sztab Dowódcy Operacji, który zbiera informacje i koordynuje działania na terenie województwa lubuskiego. Te rozpoczęły się niemal w tym samym momencie w Gorzowie Wlkp., Międzyrzeczu, Świebodzinie i Zielonej Górze – wyjaśnia Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Trasa przejazdu kibiców drużyny z północy regionu prowadzi przez kilka powiatów. W trosce o ich bezpieczeństwo, przez całą drogę autokary były konwojowane przez funkcjonariuszy. Dzięki temu przejazd kibiców przez wszystkie powiaty odbył się bez żadnych wydarzeń.

Podczas imprezy sportowej zatrzymano 24-letniego mężczyznę, który wtargnął na teren nieprzeznaczony dla publiczności. Mieszkaniec Zielonej Góry odpowie za to przed sądem. Trwa także policyjne postępowanie w związku z odpaleniem materiałów pirotechnicznych podczas meczu. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Zielonej Góry. Policja nie odnotowała zarówno przed, jak i po meczu poważnych zdarzeń związanych z bezpieczeństwem wielu osób. Po zakończonych zawodach kibice bez zakłóceń opuścili stadion

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!