Wielkie derby na remis [zdjęcia]

13 sierpnia 2017, 20:10, red
fot. Marcin Kluwak
Bezkrólewia ciąg dalszy. Kolejne derby i kolejny remis. W Zielonej Górze, po zaciętym meczu nie wyłoniono zwycięzcy. Punkt bonusowy nie został przyznany nikomu.

Początek meczu, to mocne uderzenie ze strony Falubazu Zielona Góra. Gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie, ale para Krzysztof Kasprzak i Martin Vaculik walczyli na dystansie, co dało Kasprzakowi drugą pozycję, a Vaculkowi trzecią. Ostatecznie bieg zakończył się remisem 3:3.

Bardzo ważny był bieg juniorów. Wydawało się, że Stal przegra go z kretesem 5:1, ale walka Rafała Karczmarza do samego końca, wyrwała na samej mecie podwójne zwycięstwo gospodarzom. W 5 biegu Falubaz wygrał podwójnie, przez co znacząco odskoczył gorzowianom. Skrupulatnie Stal odrabiała tę stratę w trzech kolejnych biegach, aby doprowadzić do remisu w meczu 24-24.

Po kolejnych trzech biegach na tablicy wyników było 34:32. Dwunasta gonitwa to popisowa jazda gorzowskiej pary Kasprzak – Karczmarz. Gorzowianie bez problemu poradzili sobie z Niedźwiedziem i Dudkiem, który minął linię mety jako ostatni. Dzięki podwójnemu zwycięstwu to żółto-niebiescy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (35:37)

13 wyścig to prawdziwa uczta dla kibiców czarnego sportu. Gorzowska para Iversen – Zmarzlik zmierzyła się z duetem Doyle – Hampel. Wyścig od startu do mety był emocjonujący. Najpierw przez trzy okrążenia Doyle usilnie chciał wyprzedzić Iversena, a tuż przed metą, jadący za plecami Zmarzlika Hampel chciał ukraść 1 punkt. To się jednak nie udało i gorzowianie przywieźli do mety 4 punkty, ustanawiając wynik meczu na 37:41

Do biegów nominowanych podopieczni trenera Chomskiego przystąpili z 4-punktową przewagą. 14 bieg to mordercza walka Patryka Dudka z Nielsem Kristanem Iversenem o druga pozycję. Z przodu do mety gnał niezagrożony Hampel a stawkę zamykał Kasprzak. Duńczyk nie zdołał dowieźć do mety dwóch punktów, na ostatnim łuku został wyprzedzony przez Dudka. Tym samym, wygrywając podwójnie Falubaz doprowadził do kolejnego remisu (42:42)

Wszystko miało rozstrzygnąć się w biegu 15. Od startu do mety na prowadzeniu jechał Zmarzlik. Za nim zielonogórzanie – Doyle i Protasiewicz. Martin Vaculik nie był nawet w stanie zbliżyć się do zielonogórskiej pary i przyjechał na ostatnim miejscu. Dzięki 3 punktom Zmarzlika gorzowianie po raz kolejny remisują w meczu z Falubazem 45:45. 

WYPOWIEDZI PO MECZU

Gratuluję przede wszystkim Zielonej Górze za dobrą jazdę. Podczas derbów każdy liczył na zacięty pojedynek i on taki był. Od początku prowadzili gospodarze, w końcu nam się udało odbić tę pozycję. Środkowa faza meczu była bardzo wyrównana. W 12 biegu przełamaliśmy się i wygraliśmy 5:1. Sytuacja była zupełnie podobna do tej z Gorzowa. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo jej już w zasięgu ręki, to świetnie pojechał Jarek Hampel. Stało się to, co się stało i kibice powinni być zadowoleni z takiego widowiska - mówił Stanisław Chomski, trener Stali Gorzów.

- Swój występ w zawodach oceniam dobrze, ponieważ zdobyłem ważne dla drużyny punkty. W pierwszym biegu na samej mecie minąłem Alexa Zgardzińskiego. Chociaż nie miałem startu, to walczyłem na dystansie. Natomiast w biegu 12 udało mi się minąć Dudka, następnie atakowałem Niedźwiedzia i w końcu udało się go wyprzedzić - mówił Rafał Karczmarz, zawodnik Stali Gorzów

- Wiedzieliśmy, że Stal Gorzów to mocna drużyna. Niestety parę punktów straciliśmy. Jason Doyle jeździł trochę niemrawo i budził duży niepokój co do dzisiejszego meczu. Jednak ostatecznie zremisowaliśmy. Przed nami jeszcze jeden mecz z Wrocławiem, a później już play offy, na których się skupiamy - mówił Marek Cieślak, trener Falubazu Zielona Góra.

- Był to bardzo ciekawy i zacięty mecz do samego końca. Wszyscy czekają na takie widowisko, od strony sportowej było wszystko na plus. Mieliśmy bardzo dużo walki na torze, każdy z nas chciał pojechać jak najlepiej. Wiemy co oznaczają derby lubuskie i dlatego walczyliśmy o każdy centymetr toru - mówił Jarosław Hampel, zawodnik Falubazu Zielona Góra.

Stal Gorzów - 45

1. Krzysztof Kasprzak - 7 (2, 1, 1, 3, 0)

2. Martin Vaculik - 7 (1, 0, 3, 3, 0)

3. Przemysław Pawlicki - 7 (2, 3, 2, 0)

4. Niels Kristian Iversen - 7 (1, 1, 1, 3, 1)

5. Bartosz Zmarzlik - 12 (3, 3, 2, 1, 3)

6. Rafał Karczmarz - 5 (2, 1, 2)

7. Hubert Czerniawski - 0 (0, 0, w)

 

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - 45

9. Jason Doyle - 9 (3, 2, 0, 2, 2)

10. Jacob Thorssell - 5 (0, 0, 3, 2)

11. Patryk Dudek - 8 (0, 3, 3, 0, 2)

12. Jarosław Hampel - 9 (3, 2, 1, 0, 3)

13. Piotr Protasiewicz – 8 (2, 2, 2, 1, 1)

14. Sebastian Niedźwiedź - 4 (3, 0, 1)

15. Alex Zgardziński – 2 (1, 1, 0)

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!