15-metrowe MANy wjechały do Gorzowa

11 sierpnia 2017, 14:28, ak
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie
Zgodnie z zapowiedziami Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie doposaża swój tabor autobusowy. Wszystko przez to, że już od września przestaną jeździć wszystkie tramwaje, a obsługę podróżnych przejmą wyłącznie autobusy.

1 września mają całkowicie przestać jeździć tramwaje – wszystko przez remont Kostrzyńskiej, torowiska na Chrobrego oraz przebudowę ul. Sikorskiego. A to oznacza, że przez najbliższe 2 lata po Gorzowie będziemy poruszać się wyłącznie autobusami.

Dlatego też Miejski Zakład w Gorzowie doposaża swój tabor. W ostatnich miesiącach gorzowski MZK zakupił 15 nowych MAN-ów i 10 Solarisów. Teraz do Gorzowa przyjechały kolejne autobusy.

Tym razem w piątek 11 sierpnia do zajezdni zostały dostarczone dwa używane autobusy MAN Lion's City LL. Autobusy otrzymały numery taborowe 649 i 650. Po weekendzie wyjadą na gorzowskie drogi.

A to dopiero początek zakupów gorzowskiego MZK. W grudniu 2017 roku w naszym mieście pojawią się nowe, cztery 15-metrowe MAN-y. Natomiast w styczniu 2018 roku autobusową flotę MZK wzmocni sześć nowych, 12-metrowych autobusów hybrydowych.  


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!