Pierwszy odcinek Myśliborskiej w marcu

11 sierpnia 2017, 10:45, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Do przetargu na rozbudowę ul. Myśliborskiej w Gorzowie zgłosiły się dwie firmy. Wykonawca powinien zostać wybrany do końca sierpnia, tak aby prace na pierwszym odcinku mogły rozpocząć się już we wrześniu.

Rozbudowa 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 130 w ul. Myśliborskiej do dwóch pasów jezdni w każdym kierunku to bardzo ważna inwestycja dla miasta. Tym bardziej w kontekście tworzących się korków w godzinach szczytu do gorzowskich fabryk.

Dlatego też władzom Gorzowa zależy na jak najszybszym rozpoczęciu inwestycji. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnej zgody z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego na wycinkę drzew, to magistrat jest w trakcie postępowania przetargowego na wybranie wykonawcy.

Do ogłoszonego przetargu na rozbudowę pierwszego, 700-metrowego odcinka ul. Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do stacji paliw zgłosiły się dwie firmy. Najtańszą ofertę złożyła firma Budomex S.A., która zaproponowała kwotę 8 mln 997 tys. zł. Natomiast firma Eurovia Polska S.A. chce aż 14 mln 100 tys. zł

Miasto przeznaczyło na przeznaczyło na sfinansowanie tej inwestycji 8 mln 886 tys. zł, więc zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych – przetarg wygra firma, która zaproponowała najniższą cenę, czyli Budomex S.A.

Na rozbudowę pierwszego odcinka drogi wykonawca będzie miał czas do marca 2018 roku. To bardzo ważne, ponieważ od tego zależy czy inwestor zajmujący się budową salonu meblowego Agata Meble ruszy również z pracami. - Wszystko przez to, że ciężarówki nie wjadą na teren budowy przez wąskie uliczki osiedla Europejskiego. Dlatego też inwestor chce mieć dojazd od głównej drogi – tłumaczy Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Jeżeli miasto uzyska pozwolenie na wycinkę drzew jeszcze w sierpniu, to prace przy I etapie rozbudowy ul. Myśliborskiej będą mogły ruszyć we wrześniu.

Dwupasmowa Myśliborska i Szczecińska

Docelowo rozbudowany ma zostać 2-kilometrowy odcinek ul. Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do ul. Dobrej - tam w przyszłości ma powstać rondo, które będzie łączyło się ze zjazdem z węzła S3, ale również rozbudowana ul. Szczecińska od węzła S3 do ul. Mosiężnej. Realizacja ostatniego odcinka jest planowana w latach 2018-2019.

Co do samych prac, wykonawca będzie musiał zająć się rozbudową jezdni do dwóch pasów, budową skrzyżowania z ul. Chorwacką, rozbiórką, budową i przebudową chodników oraz ścieżek rowerowych, rozbiórką i przebudową zatok autobusowych, przebudową kanalizacji oraz zbiorników wód opadowych. A także rozbiórką i budową nowego oświetlenia LED oraz wycinką kolidujących drzew i krzewów. Jak również budową drogi tymczasowej na czas prowadzenia robót.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski