Ukradli sprzęt warty 2 mln złotych

11 sierpnia 2017, 09:55, red
fot. CBŚP
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz policjanci z Gorzowa rozbili grupę przestępczą, która kradła sprzęt AGD i RTV z ciężarówek na terenie Niemiec. Zatrzymane zostały cztery osoby.

Członkowie grupy przestępczej włamywali się do samochodów ciężarowych na terenie Niemiec i kradli towary znajdujące się w pojazdach. Z ustaleń śledczych wynikało, że nie miało większego znaczenia czy są to drogie urządzenia RTV, AGD czy tańsza chemia gospodarcza. Ich łupem padało wszystko, co w danym momencie znajdowało się w samochodzie, do którego się włamano.

W ostatnich dniach policjanci z CBŚP i z Gorzowa przeprowadzili działania przy wsparciu policjantów ze Szczecina. W efekcie zatrzymali czterech mężczyzn, podczas rozładunku kilkudziesięciu telewizorów. Jak się okazało skradzionych w Niemczech.

Podczas przeszukania magazynu, do którego miały trafić telewizory, policjanci znaleźli hurtowe ilości nowych odtwarzaczy DVD, kuchenek mikrofalowych, kuchni, kosiarek, rowerów, odzieży markowej i innych tekstyliów, tonerów do drukarek, chemii gospodarczej, opon i wielu innych rzeczy.

Trzech z zatrzymanych mężczyzn jest dobrze znanych policji. Wcześniej odpowiadali już za przestępstwa kryminalne.

Czterech mężczyzn, w wieku od 31 do 40 lat, usłyszało w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Szczecinie na wniosek prokuratora zdecydował, że wszyscy zatrzymani spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Aktualnie śledczy ustalają pokrzywdzonych oraz szczegółowo analizują wartość odzyskanego mienia. Według wstępnych szacunków wartość odzyskanych przedmiotów przekroczyła już 2 miliony złotych.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!