Stal Gorzów kontra Falubaz

10 sierpnia 2017, 14:03, ak
fot. Patryk Stachowiak /archiwum/
W niedzielę po raz 92 - Stal Gorzów zmierzy się z Falubazem Zielona Góra. To będą jak zawsze elektryzujące derby, tym bardziej że na wyjeździe oraz zdecydują o tym z kim w play offach pojadą gorzowianie.

Pierwsze starcie ekipy Stali Gorzów i Falubazu Zielona Góra zakończyły się remisem 45:45 na torze w Gorzowie. Teraz czas na rewanż w Zielonej Górze. Według ekspertów, to właśnie Falubaz jest faworytem niedzielnego spotkania.

- Pojedynki derbowe w ostatnich latach pokazały, że nie ma zdecydowanego faworyta, a przedmeczowe typy się najczęściej nie sprawdzają. Wiadomo, że gospodarz zawsze jest faworytem, choćby przez handicap własnego toru. Historia pokazuje jednak, że nie zawsze się to sprawdza - przyznał w rozmowie z lokalnym radiem Jan Krzystyniak, były zawodnik Falubazu.

Z kolei gorzowianie liczą na to, że sprawią niespodziankę w Zielonej Górze i uda im się pokonać Falubaz na własnym torze. - Niezależnie od tego, o co się jedzie, czy o trzecie miejsce czy o finał, derby to zawsze wyjątkowe mecze, które kończą się nieprzewidzianymi rezultatami. Może sprawimy niespodziankę i uda nam się wywieźć punkty z Zielonej Góry? Wtedy zrehabilitowalibyśmy się za ostatnią postawę gorzowskiej drużyny – mówił w radiowym wywiadzie Krzysztof Orzeł, kierownik Stali Gorzów.

Przed niedzielnym meczem Falubaz Zielona Góra zajmuje 2 miejsce z dorobkiem 19 punktów i 4 punktami bonusowymi. Z kolei Stal Gorzów jest na 3 miejscu, mając również 19 pkt i 4 bonusy.

O wyniku meczu będzie zależało to z kim gorzowianie pojadą w play offach. Jeżeli Stal Gorzów wygra z Falubazem, to właśnie z zielonogórską ekipą powalczy o finał. Natomiast w przypadku przegranej, Stal spadnie na 4 miejsce (obecnie zajmuje je Leszno, a w niedzielę jedzie w Grudziądzu) i wtedy w półfinałach będzie jeździć ze Spartą Wrocław.

Mecz Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra w niedzielę 13 sierpnia o godz. 19 na stadionie w Zielonej Górze.

 

AWIZOWANE SKŁADY

Stal Gorzów

1. Krzysztof Kasprzak

2. Martin Vaculik

3. Przemysław Pawlicki

4. Niels Kristian Iversen

5. Bartosz Zmarzlik

6. Rafał Karczmarz

 

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

9. Jason Doyle

10. Jacob Thorssell

11. Patryk Dudek

12. Jarosław Hampel

13. Piotr Protasiewicz

14.

15. Alex Zgardziński 


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski