Walczaka z pierwszą warstwą asfaltu [zdjęcia]

9 sierpnia 2017, 19:07, ak
Przebudowa ul. Walczaka trwa już ponad rok, a terminy zakończenia prac były kilkukrotnie przekładane. Ostatecznie wykonawca ma czas do końca września na zakończenie inwestycji i widać, że wziął się w końcu do roboty.

Przebudowa ul. Warszawskiej i Walczaka to najważniejsza inwestycja w mieście, która ma gigantyczne opóźnienie w stosunku do terminu pierwotnego zakończenia inwestycji. Terminy były przekładane kilka razy, ostatecznie po zmianie lidera – z firmy Taumer, na firmę Zakład Sieci i Zasilania, prace zaczęły przebiegać prawidłowo.

Nowy termin zakończenia inwestycji to 30 września 2017 roku. Jeszcze do niedawna można było wątpić w zakończenie prac właśnie do końca września. Zwłaszcza, kiedy nad miastem przechodziła ulewa.

W środę 9 sierpnia nastąpił przełom w przebudowie drogi – wykonawca zabrał się za wylewanie asfaltu. Póki co, jest to pierwsza warstwa asfaltu, która jest ułożona na odcinku od Villa Park do Przedszkola Miejskiego nr 33. Jeżeli chodzi o tę inwestycję, to spory sukces i wydaje się, że termin wrześniowy jest realny.

Do końca sierpnia ma pojawić się asfalt na całej długości remontowanej drogi, chodniki oraz ścieżka rowerowa. Natomiast we wrześniu wykonawca ma zająć się pracami porządkowymi.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!