Dziewczyny na autobusy

7 sierpnia 2017, 11:29, ak
fot. Mateusz Stefaniak
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wystartował z projektem, w którym zachęca kobiety do zrobienia prawa jazdy kategorii D i pracy jako kierowca autobusu. Nabór trwa do 20 sierpnia.

„Dziewczyny na autobusy” to specjalny projekt Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie, który jest skierowany wyłącznie do kobiet. MZK oferuje w projekcie pokrycie 80 proc. kosztów zdobycia uprawnień potrzebnych do wykonywania zawody kierowcy autobusu - prawo jazdy kat. D, kwalifikację zawodową i badania lekarskie. A do tego gwarantuje zatrudnienie w Miejskim Zakładzie Komunikacji na stanowisku kierowcy po uzyskaniu uprawnień na okres minimum 3 lat.

- Obecnie jest bardzo duży deficyt, jeżeli chodzi o kierowców autobusów. Wśród mężczyzn ciężko znaleźć kierowcę, ponieważ panowie mający prawo jazdy kategorii D, robią zazwyczaj też kategorię C i wolą jeździć ciężarówkami. Dlatego też postanowiliśmy pójść w ślady policko-szczecińskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego, które ma już za sobą dwie edycje programu skierowanego właśnie do kobiet. Jak się okazało, zgłosiło się bardzo dużo pań, które świetnie sprawiły się w roli kierowcy autobusu. Warto podkreślić, że w gorzowskim MZK za kierownicą autobusu pracuje już 13 kobiet – tłumaczy Marcin Pejski, rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Jakie warunki trzeba spełnić? Poszukiwane są kobiety, które posiadają prawo jazdy kategorii B i ukończyły 24 rok życia – górnej granicy wieku nie ma oraz mają wykształcenie minimum zawodowe lub średnie. Chętne panie powinny zgłosić się do niedzieli 20 sierpnia – można to zrobić mailowo na adres rzecznik@mzk-gorzow.com.pl lub osobiście w siedzibie spółki przy ul. Kostrzyńskiej 46 pokój nr 4.

- Mamy nadzieję, że zgłosi się do nas 10 pań. Jeżeli będzie więcej, to przejdą rozmowy kwalifikacyjne. Od popularności pierwszej edycji tego programu zależy czy będą kolejne edycje – podkreśla Pejski.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski