Akademiczki już w komplecie

11 lipca 2017, 12:56, red
fot. www.basket.ee
Skład już skompletowany. Ostatnią zawodniczką, która podpisała kontrakt na nowy sezon została holenderska rozgrywająca, 28-letnia Francisca Petronelia Donders.

- W związku z macierzyńską przerwą, naszej podstawowej rozgrywającej, Katarzyny Dźwigalskiej potrzebowaliśmy gracza zadaniowego, czyli zmienniczki dla Miah Spencer. Podstawowymi kryteriami przy wyborze, którymi się kierowaliśmy były: dobre koszykarskie umiejętności i rzetelność w realizowaniu postawionych celów. Doświadczenie, które zdobyła grając w ligach: holenderskiej, niemieckiej, angielskiej, białoruskiej i łotewskiej powinno być bardzo przydatne dla naszej młodej drużyny. Oprócz kierowania grą Francesca potrafi zdobywać punkty. We wszystkich zespołach, w których grała należała do najlepszych strzelczyń. Nie bez znaczenia miało również dobre słowo na jej temat Juli Durejko, która grała z nią przez sezon w jednym zespole. Francesca przyleci do nas na początku września po zakończeniu letniej ligi australijskiej, w której aktualnie gra, więc powinna być dobrze przygotowana do sezonu – mówi szkoleniowiec gorzowskiej drużyny Dariusz Maciejewski.

Tym transferem klub z Chopina zamyka skład na nowy sezon. - W związku, że będziemy łączyć rozgrywki ligi polskiej z rozgrywkami EuroCup zbudowaliśmy zespół z szerszą ławką rezerwowych. Drużyna ta powstała w oparciu o realne możliwości finansowe naszego klubu. Składa się ona zarówno z doświadczonych jak i młodych zawodniczek polskich i zagranicznych – mówi Maciejewski.

Do pierwszego teamu zostały dołączone też niektóre zawodniczki z U-18. Złote medalistki mistrzostw Polski będą mogły wystąpić na parkietach ekstraligowych. -Teraz przed nami najtrudniejsze zadanie, czyli zbudowanie z nich prawdziwej drużyny mającej wspólny cel i konsekwentnie systematyczną i mądrą pracą dążącej do jego realizacji – dodaje Maciejewski

Skład zespołu na sezon 2017/18:

rozgrywające: Miah Spencer (USA), Francesca Dunders (Holandia), Karolina Matkowska,

skrzydłowe: Paulina Misiek, Yuliya Rytsikava (Białoruś), Annamaria Prezelj (Słowenia), Daria Stelmach, Jagoda Szczęsna, Paula Duchnowska, Wiktoria Keller, Aleksandra Dul i Kinga Kominek,

silne skrzydłowe/centry: Aleksandra Pawlak, Magdalena Szajtauer, Alexandra Bunton (Australia), Beata Jaworska, Olga Trzeciak.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!