Do Gorzowa wracają europejskie puchary!

28 czerwca 2017, 11:21, red
fot. Marcin Kluwak/archiwum
Europejskie puchary wracają do Gorzowa. Po sześciu latach przerwy znów na parkiecie przy Chopina zobaczymy zespoły z najwyższej półki. Pierwszy mecz rozegramy z solidnym tureckim zespołem University Stambuł.

Jeszcze kilka dni temu klub się zastanawiał, dzisiaj już wszystko wiadomo. Gorzowianki znów zagrają w europejskich pucharach. Najpierw muszą przejść przez rundę kwalifikacyjną, w której trafiają na dobry turecki zespół – University Stambuł. - Trafiamy na rywala z najsilniejszej i najbogatszej ligi naszego kontynentu. Ciężko dziś powiedzieć o sile przeciwnika, bo podobnie jak my, jest on na etapie budowy drużyny na następny sezon. Jeżeli chodzi o nasz zespół jesteśmy na końcowym etapie podpisania dwóch nowych kontraktów z zawodniczkami zagranicznymi. Tak jak powiedziałem wcześniej, będą to zawodniczki bardziej doświadczone i ograne – wyjaśnia trener Dariusz Maciejewski.

Szkoleniowiec gorzowskiej drużyny nie ukrywa zadowolenia, że po sześciu latach przerwy prowadzony przez niego zespół znów zagości w Europie. - Będziemy mogli godnie promować miasto Gorzów i nasz klub. Startujemy od najniższego strzebla rozgrywek, czyli w kwalifikacjach. Wszystko dlatego, że w ostatnich trzech sezonach nie grając w Europie, nie zdobyliśmy żadnych punktów rankingowych. Jeżeli będziemy lepsi w dwumeczu to zostaniemy dołączeni do jednej z dziesięciu 4 zespołowych grup – dodaje Maciejewski.

Pierwszy mecz rozegramy u siebie 26.09.2017 r. natomiast rewanż trzy dni później 29.09.2017 w Stambule.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!