Zaniedbania w mini zoo koło Gorzowa [zdjęcia]

18 maja 2017, 11:04, aw
fot. OTOZ Animals - Inspektorat Gorzów Wlkp.
Obrońcy zwierzą sprawdzili popularne mini zoo. Okazało się, że zwierzęta przebywające w nim nie mają należytej opieki. Właścicieli czeka kontrola inspekcji weterynaryjnej.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals - Inspektorat Gorzów Wielkopolski otrzymało w ostatnim czasie na swoją skrzynkę mailową wiadomość z prośbą o interwencję w mini zoo w okolicach Gorzowa.

Animalsi postanowili nie ignorować sygnałów i pojechali sprawdzić warunki w jakich przebywają zwierzęta. Kontrola została przeprowadzona w środę 17 maja.

- Niestety zgłoszenia dobrych ludzi odnośnie uchybień w mini zoo okazały się prawdą. Pies nie miał stałego dostępu do wody, a inne zwierzęta miały wodę z glonami, która nie nadawała się do picia. Ponadto stwierdzono brak korekcji kopyt u osiołka, brak ściółki u świnek oraz zapalenie wymiona u kozy – informuje OTOZ Animals Gorzów.

Miłośnicy zwierząt napisali pismo do Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej z prośbą o szczegółow kontrolę i wyciągnięcie konsekwencji od właścicieli mini zoo.

- Mamy nadzieję, że tym razem właściciel mini zoo weźmie sobie do serca, że miłość do zwierząt to dbanie o nie, a nie tylko mówienie o niej – podkreślają Animalsi.

FotoreportażPodziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże