Windą do urzędników

17 maja 2017, 09:37, red
W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z budową windy w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego w Gorzowie. Urządzenie ma być ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi.

Gorzowski magistrat podpisał umowę na wykonanie windy z wykonawcą w tym tygodniu. Budową urządzenia zajmie się firma Liftprojekt z Kalinowa, która specjalizuje się w montażu wind, a proponowane przez nią urządzenia posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty.

Same prace budowlane mają ruszyć po weekendzie, będą prowadzone od strony dziedzińca magistratu. Po co winda w urzędzie? - Tą budową pokazujemy, że szanujemy prawo niepełnosprawnych do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Obecnie mieszkańcy miasta, a zwłaszcza osoby starsze i niepełnosprawne czy też matki z dziećmi napotykają na bariery architektoniczne, jakimi są bardzo długie i trudne do pokonania schody. Zamontowanie windy pozwoli gorzowianom, którzy mają problemy z poruszaniem się dostać się na wyższe piętra budynku. Oprócz tego będzie to ułatwienie również dla pracowników, którzy często muszą przenosić ciężkie materiały biurowe i duże ilości dokumentów.

Wartość inwestycji to 427 917 zł, z czego 200 tys. zł pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostała kwota to wkład własny Miasta.

Winda powinna być gotowa we wrześniu, tak aby można było z niej korzystać już od październik


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!