Zanim wytną, sprawdzą drzewa

16 maja 2017, 15:19, aw
Władze Gorzowa przymierzają się do budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Szczecińskiej. Jednak, aby prace mogły się rozpocząć, trzeba wyciąć kilkanaście drzew. Miasto szuka obecnie wykonawcy.

Wycinki drzew budzą w ostatnim czasie sporo emocji. Zwłaszcza w przypadku, kiedy drzewa trzeba usunąć w związku z przeprowadzaną inwestycją. Oczywiście najwięcej kontrowersji jest wkoło ul. Kostrzyńskiej i braku odpowiednich ekspertyz we wcześniejszych etapach inwestycji.

Jednak jak się okazuje, miasto uczy się na błędach. Chodzi o ul. Szczecińską, gdzie ma powstać zupełnie nowa ścieżka rowerowa od granic miasta do skrzyżowania z ul. Mosiężną. Łącznie ma zostać wybudowanych 1525 metrów trasy dla rowerzystów. Koszt to ponad 1,045 mln zł.

Aby przystąpić do prac, trzeba usunąć najpierw drzewa i krzewy, które kolidują z planowaną drogą. Jest to łącznie 12 drzew m.in. lipy, sosny, świerki czy brzozy oraz kilkadziesiąt krzewów.

Dlatego też gorzowski magistrat ogłosił przetarg, w którym szuka firmy, która zajmie się nie tylko wycinką drzew i krzewów, ale także przygotowaniem ekspertyzy ornitologicznej pod kątem występowania chronionych gatunków ptaków.

Firmy mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 19 maja. Natomiast termin wycinki powinien zostać ustalony najpóźniej do 31 grudnia 2017 roku. Dla osób martwiący się o zieleń jest dobra wiadomość – do 30 kwietnia 2018 roku pojawią się nasadzenia zastępcze.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!