Owczogród - wyjątkowe miejsce pod Gorzowem [zdjęcia]

15 maja 2017, 13:13, Anna Warchoł
Chcesz zobaczyć na żywo owcę lub własnoręcznie nakarmić małe jagniątko? Musisz koniecznie odwiedzić nietypowe miejsce, które powstało w gospodarstwie rodziny państwa Nowaków w niewielkiej miejscowości Rudnica.

Owczogród w Rudnicy, która oddalona jest od Gorzowa o niewiele ponad 20 kilometrów, to wyjątkowe miejsce. Czym jest? To gospodarstwo, w którym rodzina państwa Nowaków szerzy wiedzę na temat hodowli owiec i psów pasterskich.

„Owczogród” to zagroda z prawdziwymi owcami i zajęcia dla całej rodziny. Jak zapewniają pomysłodawcy Agnieszka i Maciej Nowak - będzie wiejsko, ekologicznie, sielankowo, nietypowo i kreatywnie.

Gospodarstwo w Rudnicy może odwiedzić każdy chętnych. Państwo Nowakowie chcą w Owczogrodzie uczyć przede wszystkim szacunku dla zwierząt i otaczającej przyrody.

- Mogą przyjechać tutaj przede wszystkim dzieci, oferta jest skierowana do przedszkolaków i uczniów podstawówek . Okazuje się, że najmłodsi spędzają teraz bardzo dużo dużo czasu przed komputerem, tabletem czy telewizorem. A dzięki takim spotkaniom z żywymi zwierzętami mogą nauczyć się przede wszystkim tego jak obchodzić się ze zwierzętami oraz tego w jaki sposób zachowują się owce i jak siebie nawołują. Jest to również bardzo dobra lekcja biologii – opowiada Agnieszka Pękalska-Nowak, pomysłodawczyni Owczogrodu w Rudnicy.

Oprócz edukacji, są także warsztaty artystyczne w Kreatywnej Owczarni, zabawy w labiryncie z belek siana oraz tworzenie figurek z masy w ramach projektu Modelowe Cuda. Podczas takiej wycieczki można stanąć oko w oko z owcami, a do tego nakarmić jagniątka mlekiem z butelki.  

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!