Wiadomości › Witnica

Skoczył z mostu do Warty?

17 grudnia 2017, 18:11
Od kilku godzin trwa akcja poszukiwania mężczyzny, który miał skoczyć do Warty z mostu w Świerkocinie. Leżące na moście ubrania zauważył przechodzień, który zaalarmował służby.

Nie zobaczymy już zwierząt w Zoo Safari?

8 maja 2017, 13:25
Zamknięte do odwołania. Chodzi o jedną z największych atrakcji w okolicach Gorzowa, czyli Zoo Safari w Świerkocinie, które w sezonie letnim przyciągało tłumy. W tym roku tak już nie będzie i nie wiadomo czy w ogóle zoo zostanie ponownie otwarte.

Volkswageny i audi najbardziej pożądane przez złodziei

10 lutego 2016, 10:48
Tylko w zeszłym roku na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego skradziono 82 auta. To liczba znacznie mniejsza, niż w 2014 roku, ale i tak pozostaje na wysokim poziomie. Sprawdziliśmy które auta są najczęściej kradzione z parkingów i spod naszych domów.

To już pewne. Pojedziemy pociągiem do Berlina!

9 lutego 2016, 12:00
Przez dziewięć miesięcy będzie kursować pociąg na trasie Gorzów – Berlin. Radni sejmiku województwa lubuskiego zgodzili się na zwiększenie dofinansowania połączenia o kwotę 640 tys. zł. Połączenie będzie obsługiwane przez spółkę Przewozy Regionalne oraz ich podwykonawcę - spółkę Arriva.

500+ w Gorzowie minister Rafalska rozwiewa wątpliwości

18 stycznia 2016, 13:47
Minister Elżbieta Rafalska przyjechała do Gorzowa aby rozmawiać z samorządowcami o wdrożeniu programu 500+. Przekazała też bardzo istotne informacji dotyczące terminów startu programu i wypłaty świadczeń.

Lubuski Festiwal Siatkówki

13 września 2015, 12:43
W piątek 18 września rozpocznie się już druga edycja imprezy skierowanej przede wszystkim do dzieci i młodzieży z lubuskich miejscowości. W Lubuskim Festiwalu Siatkówki chodzi przede wszystkim o promocję zarówno siatkówki, jak i aktywnego stylu życia wśród najmłodszych.

Bezpiecznie nad wodą

6 czerwca 2015, 11:16
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, jednak coraz cieplejsze dni sprawiają, że wiele osób już teraz chętnie wypoczywa nad wodą. Dlatego też lubuscy policjanci będą patrolować jeziora i rzeki, aby dbać o bezpieczeństwo plażowiczów.

Białe lwiątko Kubuś nowym mieszkańcem Zoo Safari Świerkocin

20 maja 2015, 11:28
Kubuś waży dziś niewiele ponad kilogram i jest niezwykle rzadkim okazem. Aby uratować lwiątko pracownicy zoo musieli zabrać go na pierwszą noc matce i dokarmiać. Teraz mały lew jest okazem zdrowia.

PKP przyjazne rowerzystom

8 maja 2015, 13:47
Dobra wiadomość dla osób, które korzystają z roweru, aby dojechać na pociąg. Jeszcze w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontuje stojaki rowerowe przy stacjach m.in. w Gorzowie czy Bogdańcu.

Śmierć pod kołami szynobusu

4 maja 2015, 18:28
W poniedziałkowe popołudnie w okolicach Witnicy doszło do tragedii na torach. Szynobus śmiertelnie potrącił mężczyznę. Ruch kolejowy na trasie Gorzów - Kostrzyn jest wstrzymany.
Fotoreportaże