Wiadomości › Region

Zablokowane rondo i korki na DK 22 [film i zdjęcia]

21 maja 2019, 17:05
We wtorkowe popołudnie mieszkańcy gminy Kłodawa oraz Santok zablokowali rondo w Różankach przez które przebiega droga krajowa nr 22. Wszystko w ramach protestu przeciwko budowie biogazowni. Podczas protestu jednemu z kierowców stojących w korku puściły nerwy.

Co dalej z krowami z Ciecierzyc?

21 maja 2019, 12:09
Stado krów z Ciecierzyc koło Gorzowa miało zostać zabite, ale ich wywóz do ubojni został odłożony w czasie. Póki co jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja czy krowy da się uratować czy jednak zostaną zabite. Obecnie stadem opiekuje się gmina Deszczno dla której jest to ogromne obciążenie.

Śmieci szukają właściciela [zdjęcia]

19 maja 2019, 13:07
Właściciele zagrody z owcami niedaleko Gorzowa są zszokowani dzikim wysypiskiem śmieci, które pojawiło się na środku łąk, gdzie wypasane są owce. Na łące koło Płonicy możemy znaleźć zabawki, elementy plastikowego domku dla dzieci czy części samochodowe, w tym opony.

Protest i blokada krajowej 22 pod Gorzowem

17 maja 2019, 11:26
We wtorek 21 maja na rondzie w Różankach odbędzie się blokada drogi krajowej nr 22 i protest przeciwko budowie biogazowni. W manifestacji wezmą udział mieszkańcy nie tylko Różanek, ale również Wawrowa i Janczewa. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w protest również mieszkańców Gorzowa.

Obywatel Bułgarii zginął od ciosów nożem

15 maja 2019, 13:00
We wtorkowy wieczór 14 maja przy ul. Jana Pawła II w Kostrzynie nad Odrą doszło do tragedii. Zabity został 32-letni obywatel Bułgarii, a jego 26-letnia partnerka, również obywatelka Bułgarii została ciężko ranna. Policja szuka sprawców zabójstwa.

Kłodawska Majówka

14 maja 2019, 11:37
Jeżeli nie macie planów na sobotę 18 maja, warto wybrać się do Kłodawy koło Gorzowa, gdzie odbędzie się impreza majówkowa. Na scenie zobaczymy takich artystów jak Sidney Polak czy zespół Weekend.

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

11 maja 2019, 18:48
W sobotnie popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 159 pomiędzy Skwierzyną, a Dobrojewem doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocykla i samochodu marki ford fiesta. Mężczyzna kierujący motocyklem zginął na miejscu, a jego 11-letni syn który był pasażerem w ciężkim stanie trafił śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gorzowie.

Możesz uratować „krasulę” przed zabiciem

7 maja 2019, 19:29
Jeszcze w tym tygodniu stado 170 krów z Ciecierzyc koło Gorzowa ma zostać zabite. Taką decyzję podjął lekarz weterynarii, ponieważ zwierzęta nie są zakolczykowane i nie mają wymaganych badań. Obrońcy praw zwierząt chcą uratować bydło i apelują do ludzi z całej Polski, aby adoptowali krowę.

Dachowanie pod Gorzowem

3 maja 2019, 12:30
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w nocy na drodze z Janczewa do Gorzowa. Kierująca samochodem osobowym próbowała prawdopodobnie uniknąć zderzenia z dzikami, które wybiegły na jezdnię i wpadła w poślizg. Auto dachowało i zatrzymało się w rowie.

Stado krów zostanie zabite

2 maja 2019, 14:18
Od kilku lat mieszkańcy podgorzowskiego Deszczna mieli problem ze stadem około 170 krów. Nad zwierzętami nie było żadnej kontroli. Krowy biegały po polach czy ulicy, stwarzając często zagrożenie w ruchu. Ponadto zwierzęta nie miały badań weterynaryjnych i nie były zakolczykowane. Na ubój zwierząt Lubuski Urząd Wojewódzki zdobył 350 tys. zł.


Fotoreportaże


x