Wiadomości › Region

Strażacy mają dosyć. Też idą na L4

8 listopada 2018, 15:19
Do strajkujących policjantów na L4 dołączają również strażacy. W całym województwie lubuskim na zwolnieniach lekarskich może być nawet 40 procent strażaków, którzy na co dzień wyjeżdżają do akcji ratowniczo-gaśniczych. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie uspokaja i tłumaczy, że ciągłość pracy w poszczególnych jednostkach będzie zachowana.

Sprawa ginekologa, który zgwałcił pacjentkę wraca do sądu

7 listopada 2018, 12:07
W piątek 16 listopada w Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbędzie się rozprawa apelacyjna w sprawie Piotra P., ginekologa, którego Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich uznał za winnego gwałtu na pacjentce. Od wyroku skazującego go na 4 lata więzienia oraz 10-letniego zakazu wykonywania zawodu odwołał się oskarżyciel posiłkowy i prokurator.

Matiz wymusił, audi uderzyło w drzewo [zdjęcia]

4 listopada 2018, 18:11
W niedzielny wieczór w Kłodawie koło Gorzowa doszło do wypadku. Kierujący audi zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Okazało się, że wszystkiemu był winny kierowca daewoo matiza, który zjechał na przeciwległy pas i zmusił kierowcę audi do ucieczki przed czołowym zdarzeniem.

Wywóz śmieci droższy. Zbliża się podwyżka opłat

2 listopada 2018, 15:07
Zgodnie z zapowiedziami Związku Celowego Gmin MG6 od 1 stycznia 2019 roku zostaną wprowadzone podwyżki za wywóz odpadów komunalnych. Tym samym mieszkańcy Gorzowa i okolicznych gmin zapłacą o 2 zł więcej za śmieci segregowane i 3 zł więcej za śmieci niesegregowane.

Tragedia na torach [film i zdjęcia]

1 listopada 2018, 11:33
W czwartek na przejeździe kolejowym w miejscowości Sarbiewo doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kobieta kierująca citroenem wjechała wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Gorzów – Poznań. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne, w tym dziecko.

Pijany kierowca potrącił pieszą

29 października 2018, 12:17
Na jednym z parkingów w Słubicach doszło do potrącenia pieszej. Kierowca był pod wpływem alkoholu i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymała go policjantka po służbie.

Przerwany transport narkotyków

25 października 2018, 08:32
Po raz kolejny, czujność i doświadczenie sulęcińskiej drogówki nie zawiodły. Policjanci, wytypowali do kontroli pojazd, w którym znajdowało się 10 kg marihuany wartej pół miliona złotych. Mężczyzna, który przewoził narkotyki usłyszał zarzut. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wjechał w budynek. Nie miał prawa jazdy

22 października 2018, 10:21
Jazda 20–letniego kierowcy o włos nie doprowadziła do prawdziwej tragedii. Mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w ganek zajazdu, znajdującego się tuż przy drodze krajowej nr 22 w powiecie sulęcińskim. Kilka minut wcześniej, dokładnie w miejscu uderzenia, znajdowała się kobieta z dzieckiem.

Spalił się dom wielorodzinny pod Gorzowem

20 października 2018, 19:45
W sobotnie popołudnie w miejscowości Podjenin koło Gorzowa doszło do pożaru domu wielorodzinnego. Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku, w którym mieszkały cztery rodziny. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej.

Pościg za naćpanym i poszukiwanym kierowcą BMW

19 października 2018, 08:00
Policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie prowadzili pościg za kierowcą osobowego BMW. Mężczyzna nie dość że był poszukiwany przez policję, to miał cofnięte uprawnienia do kierowca i był pod wpływem narkotyków.


Fotoreportaże


x
Praca!