Raport

Czwartek, 22 marca 2018
13:03
22.03.2018

Wypadek na drodze do Strzelec

Na drodze krajowej numer 22, pomiędzy miejscowościami Brzoza a Strzelce Krajenskie (84 km) doszło do zderzenia drogowego. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Droga w obu kierunkach jest zablokowana.
Środa, 21 marca 2018
07:17
21.03.2018

Ślisko na drogach

Przekonała się o tym na własnej skórze kierująca osobowy Renault, która na rondzie Santockim nie opanowała pojazdu i uderzyła w słup sygnalizacji świetlnej.

W wyniku tego zdarzenia nie działa sygnalizacja świetlna na całym rondzie. Ekipa zajmująca się naprawą takich uszkodzeń niebawem przystąpi do usuwania usterki.

Wtorek, 20 marca 2018
14:51
20.03.2018

Policyjna akcja przy Rolniku

We wtorek po godz. 14 policjanci z Gorzowa przeprowadzali interwencję z pijanym mężczyzną przy ul. Sikorskiego koło Rolnika. W pewnym momencie mężczyzna stracił przytomność.

- Policjanci, którzy znajdowali się na miejscu przystąpili do udzielania pierwszej pomocy mężczyźnie oraz wezwali na miejsce pogotowie - komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Niedziela, 18 marca 2018
13:20
18.03.2018

Zawalił się mur przy ul. Drzymały

Informację i zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na naszym facebookowym profilu od czytelnika Adriana. Około godz. 12.30 przy ul. Drzymały koło Przedszkola Miejskiego nr 6 doszło do zawalenia się muru oporowego.

- Na miejsce został wysłany zastęp straży pożarnej. Część muru spadła na chodnik, reszta na teren przedszkola. Na szczęście nikomu nic się nie stało - informuje dyżurny wojewódzkiego stanowiska koordynacji ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

- Ten mur od wielu lat był już krzywy i przechylał się na teren przedszkola, co było widać wyraźnie. Natomiast dzisiejsze podmuchy wiatru go przewróciły - relacjonuje czytelnik Adrian.

Strażacy, którzy pojawili się na miejscu zabezpieczyli teren.

Sobota, 17 marca 2018
10:47
17.03.2018

Naprawa dziury na Wełnianym Rynku

W sobotni poranek pracownicy PWiK zajęli się naprawą studzienki kanalizacyjnej, która zapadła się, a w jej miejscu utworzyła się dziura o wymiarach 20 na 20 centrymetrów. Robotnicy zerwali asfalt i dokopali się do uszkodzonej rury, przez którą utworzyła się dziura w jezdni.

Dzisiaj ul. Wełniany Rynek pomimo prowadzonych prac jest już przejezdna. Kierowcy mogą przejechać bokiem, przez miejca parkingowe z których zostały usunięte samochody.

Piątek, 16 marca 2018
16:39
16.03.2018

Zamknięta ulica Wełniany Rynek

Niewielka dziura w jezdni przyczyniła się do zamknięcia dla ruchu całej ulicy. Na ulicy Wełniany Rynek zapadła się niewielka studzienka kanalizacyjna - o rozmiarach około 20 × 20 cm. Z tego powodu policjanci zamknęli wjazd na tę ulicę od ulicy Sikorskiego.

Na miejscu pojawili się pracownicy PWiK.

Więcej zdjęć TUTAJ

Środa, 14 marca 2018
16:02
14.03.2018

Zderzenie dwóch pojazdów na Olimpijskiej

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godziną 16 na skrzyżowaniu ulic Olimpijskiej i Słonecznej. Jadąca VW Passatem od strony osiedla Staszica młoda kobieta uderzyła w bok opla merivy, którym kierował starszy mężczyzna. Wyjeżdżał od z ulicy podporządkowanej (Słonecznej) w kierunku Olimpijskiej.

Kierująca Passatem została przekazana pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Najprawdopodobniej doznała urazu nogi. Kobieta została przewieziona do gorzowskiego szpitala na obserwację. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna.

Poniedziałek, 12 marca 2018
10:32
12.03.2018

Przy Okólnej spłonął samochód

Do pożaru samochodu przy ulicy Okólnej doszło kilka minut przed godziną 10. Jak informują nasi czytelnicy, samochód zapalił się podczas jazdy. Na nic zdały się gaśnice samochodowe – jak widać na zdjęciach, zużytych zostało kilka. Pożar samochodu ugasili dopiero strażacy, którzy po chwili przybyli na miejsce zdarzenia.

Informacje i zdjęcia z akcji straży pożarnej otrzymaliśmy od naszego czytelnika – Krystiana. Dziękujemy!

Więcej zdjęć TUTAJ

Sobota, 10 marca 2018
09:21
10.03.2018

Wypadek na rondzie Wyszyńskiego

Przed godz. 9 na rondzie Wyszyńskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów - osobowego seata oraz busa marki volkswagen. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na naszym facebookowym profilu gorzowianin.com od Pomocy Drogowej Fix-Car.

Według wstępnych ustaleń kierowca seata znajdował się już na rondzie, natomiast kierujący volkswagenem zjeżdżał Al. Ks. Andrzejewskiego w dół i wymusił pierwszeństwo na kierowcy seata. Wskutek tego bus uderzył w prawy bok seata, a samochody zatrzymały się na pasie zieleni.

Na miejscu jest policja, która będzie wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia.

Czwartek, 8 marca 2018
17:11
8.03.2018

"Dzwon" na Witosa

Przed godz. 17 przy ul. Witosa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zderzyły się auto marki daewoo oraz renault.

Kierująca daewoo wyjeżdżała z parkingu - kobieta cofała autem. Wówczas w wyjeżdżający z parkingu samochód uderzył kierowca renault, który jechał ul. Witosa w kierunku ul. Piłsudskiego. Auto wbiło się w drzwi kierującej daewoo.

Zarówno kierująca daewoo, jak i kierowca renault zostali zabrani do szpitala.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ

Poniedziałek, 5 marca 2018
16:23
5.03.2018

Zderzenie na rondzie Kasprzaka

Przed godz. 16 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki hyundai z samochodem ciężarowym. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie.

Poszkodowany został kierowca auta osobowego, strażacy założyli mężczyźnie kołnierz usztywniający na szyję. Poszkodowany mężczyzna został przekazany karetce pogotowia.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Czwartek, 1 marca 2018
17:45
1.03.2018

Akcja służb na Walczaka

Zgłoszenie o akcji służb pod hotelem Gorzów przy ul. Walczaka otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Po godz. 17.30 jeden z przechodniów zauważył w zaparkowanym aucie kobietę, która zemdlała.

Na miejsce została wezwana policja, straż pożarna oraz pogotowie. - Ratownicy przystąpili do udzielania pierwszej pomocy kobiecie, która dostała ataku padaczki w aucie na parkingu - mówi dyżurny z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Natomiast straż pożarna została wezwana na miejsce, aby otworzyć samochód, który był zamknięty.

Wtorek, 27 lutego 2018
11:31
27.02.2018

Ciężarówka zablokowała drogę

Potężny korek na ulicy Walczaka. Tuż przy komisie samochodowym, czyli na wysokości szpitala psychiatrycznego, na pasie ruchu w kierunku Strzelec Krajeńskich stoi zepsuta ciężarówka.

Z tego powodu utworzył się duży korek. Samochody czekają w kolejce już od budynku Stilonu. Korek ma około 600 metrów długości. Na miejscu jest policja.

Poniedziałek, 26 lutego 2018
17:55
26.02.2018

Mężczyzna przewiercił rurę gazową

Po godz. 17 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie mówiące o tym, że w bloku przy ul. Kutrzeby 5 miało dojść do przewiercenia rury gazowej podczas prac remontowych.

Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe. Dopływ gazu został automatycznie odcięty do budynku. 

Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie była też potrzebna ewakuacja bloku.

Więcej zdjęć TUTAJ

10:32
26.02.2018

Awaria sieci wodociągowej przy Londyńskiej

Jak informuje PWiK, w związku z uszkodzeniem rurociągu wodociągowego przez firmę zewnętrzną budującą market "Agata Meble" w dniu 26.02.2018r. od godz. 10:00 nastąpiła przerwa w dostawie wody do budynków przy ul. Londyńskiej od nr 10 do nr 26.

Czas usunięcia awarii uzależniony jest od działań firmy zewnętrznej.

Beczkowóz z wodą zostanie podstawiony.

Piątek, 23 lutego 2018
18:04
23.02.2018

Dachowanie na Wróblewskiego

Informację i zdjęcie otrzymaliśmy od naszego czytelnika Krystiana. Po godz. 17.30 przy ul. Wróblewskiego niedaleko poczty doszło do dachowania samochodu osobowego marki audi. Na miejscu jest policja. Nie wiadomo czy komuś się coś stało.

Więcej informacji TUTAJ

16:01
23.02.2018

Groźne zdarzenie drogowe przy Myśliborskiej

Fot. Dawid Nowakowski

12:08
23.02.2018

Mężczyznę przysypywał żwir

Po godz. 11 w Deszcznie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Jeden z pracowników żwironi, który znalazł się w leju zaczął być przysypywany przez żwir. 

Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej, w tym wóz techniczny. Mężczyzna w wieku około 38-lat został zasypany żwirem na wysokość uda. Na szczęście został wyciągnięty przez pracowników firmy i strażaków.

Mężczyźnie nic poważnego się nie stało, jednak trafił pod opiekę pogotowia.

 

Czwartek, 22 lutego 2018
14:48
22.02.2018

Opel uderzył w drzewo

Według wstępnego zgłoszenia, które otrzymała policja - przed godz. 13 miało dojść do zderzenia samochodu osobowego marki opel vectra z autem ciężarowym marki iveco na drodze z Wawrowa w stronę drogi krajowej nr 22.

Jak się później okazało, do kontaktu pomiędzy samochodem ciężarowym i osobówką nie doszło. Jak podkreśla policja, okoliczności zdarzenia są bardzo tajemnicze i kluczowe były tutaj zeznania świadków.

- 30-letni kierowca opla z powiatu strzelecko-drezdeneckiego jechał od strony Wawrowa w kierunku drogi krajowej. W pewnym momencie zaczął wyprzedzać samochody jadące przed nim. W tym samym monecie z na przeciwka z placu budowy wyjechała ciężarówka. Kierowca ciężarowego iveco, zdążył wyhamować i zatrzymał się na poboczu. Natomiast kierujący oplem również zaczął hamować i próbował wrócić na swój pas, aby nie doprowadzić do czołowego zderzenia. Jednak stracił panowanie nad pojazdem, chwycił pobocze i wypadł z drogi. Auto osobowe uderzyło w przydrożne drzewo – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Do szpitala zostały zabrane cztery osoby podróżujące oplem oraz kierowca ciężarówki. Policjanci będą wyjaśniać co dokładnie się stało, że do szpitala trafił również kierowca ciężarówki.

- Za wcześnie jest by mówić o karaniu kogokolwiek za to zdarzenie. Musimy dokładnie wyjaśnić wszystkie okoliczności. Droga w kierunku Wawrowa jest obecnie zablokowana – mówi Sławek.

13:39
22.02.2018

Wypadek na drodze w kierunku Wawrowa

Fot. Kamil Lewera Radio PLUS Więcej zdjęć: http://gorzowianin.com/fotoreportaz/1966-wypadek-na-drodze-do-wawrowa.html
13:18
22.02.2018

Groźny wypadek na drodze na Bermudy

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na drodze na osiedle Bermudy w Gorzowie. Są ranne osoby. Na miejscu jest pogotowie ratunkowe, policja i straż pożarna.

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie?
Wyślij zgłoszenie

tel. 45 00 66 400

Komentarze