Wiadomości › Polityka

Radni PO bojkotują sesję

19 marca 2017, 13:40
Klub Radnych Platformy Obywatelskiej protestuje wobec sposobu zwołania najbliższej sesji Rady Miasta. Nie ma powodów, poza politycznymi, aby sprawami gorzowskiej akademii zajmować się na sesji nadzwyczajnej i dlatego radni PO nie będą w niej uczestniczyć.

Bagietka z zakalcem: Aby wódka nie była ciepła

7 marca 2016, 23:02
W słynnej komedii „Alternatywy 4”, despotyczny Stanisław Anioł oznajmia docentowi Furmanowi wprost i bez jakiejkolwiek szansy na dyskusję: „Nie będzie meczu, będzie chór!". Cała sytuacja – wypisz wymaluj – jak ulał pasuje do relacji, jakie zapanowały w gorzowskim samorządzie, który miał być obywatelski, a nie polityczny. Wyszło jak zawsze i z winy tego, który miał być „Mojżeszem gorzowskiej polityki”, a stał się stał się dzieciobójcą...

Radny Kaczanowski przeciwko podziałowi Gorzowa

1 marca 2016, 11:38
Za tydzień rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie podzielenia Gorzowa na dzielnice. Wątpliwości na temat powołania rad dzielnic w naszym mieście ma Jan Kaczanowski, wiceprzewodniczący rady miasta. Przysłał do redakcji portalu gorzowianin.com swoją opinię.

Dajczak nowym wojewodą lubuskim

7 grudnia 2015, 23:54
Władysław Dajczak został nowym wojewodą lubuskim. Potwierdziły się nasze piątkowe przypuszczenia. Dajczak był senatorem z ramienia PiS w latach 2008-2011. Informację o wyborze wojewody podaje TVP Gorzów.

Dajczak bliżej fotela wojewody?

4 grudnia 2015, 14:11
Sebastiana Pieńkowski, Robert Paluch czy może ktoś inny? Na giełdzie nazwisk pojawiła się ponownie inna kandydatura. Wojewodą lubuskim może zostać Władysław Dajczak.

Gra o tron, czyli kto będzie wojewodą lubuskim?

15 listopada 2015, 19:40
Jeszcze w grudniu, według zapowiedzi polityków poznamy nowego wojewodę lubuskiego. Oczywiście będzie to ktoś z PiS-u i oczywiście zapowiada się wielkie sprzątanie. Żeby wywieźć ludzi z poprzedniej władzy potrzebna będzie nie taczka, ale ogromny spychacz.

Rafalska ministrem pracy i polityki społecznej

9 listopada 2015, 13:41
Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości została nowym ministrem pracy i polityki społecznej. Informację taka podała na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przyszła premier – Beata Szydło.

Hatka odchodzi z Platformy. Idzie do PiS?

12 sierpnia 2015, 13:21
Helena Hatka rezygnuje z członkostwa w w Platformie Obywatelskiej. Była wojewoda lubuski, obecnie senator RP ogłosiła swoje odejście na specjalnie zwołanej konferencji prasowe. Hatka nie wyklucza, że wstąpi do PiS.

Przez żołądek do urny. Politycy serwowali zupę… ogórkową

7 maja 2015, 15:20
Kampania prezydencka jest na finiszu. Dlatego też członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów postanowili w sposób humorystyczny i z dystansem podejść do niedzielny wyborów i w czwartkowe południe częstowali gorzowian zupą ogórkową.

Andrzej Duda żegnany w Gorzowie niczym papież

20 kwietnia 2015, 21:49
I zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa... taką pieśnią w poniedziałkowy wieczór był żegnany Andrzej Duda, kiedy po spotkaniu z gorzowianami wsiadał do swojego Dudabusu. Na spotkanie z Dudą do gorzowskiej biblioteki przyszło blisko 500 osób.
Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski