Wiadomości › Inwestycje

Podpowiedz jak ma wyglądać dworzec PKP w Gorzowie

23 sierpnia 2017, 14:05
Polskie Koleje Państwowe S.A. organizują kreatywne warsztaty dotyczące przebudowy dworca kolejowego w Gorzowie. Zainteresowani mieszkańcy mogą zgłaszać swój udział do 6 września.

Na Kostrzyńską jeszcze poczekamy

23 sierpnia 2017, 10:43
Szykują się kolejne opóźnienia, jeżeli chodzi o rozpoczęcie przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie. Wszystko przez odwołania firm uczestniczących w przetargu. Chociaż magistrat przeanalizował ponownie oferty, to wciąż nie można podpisać umowy z wykonawcą.

Bulwar Wschodni zostanie przedłużony

21 sierpnia 2017, 11:35
Tereny rekreacyjne nad Wartą zostaną powiększone w 2018. Wtedy też ruszą prace nad rozbudową Bulwaru Wschodniego w Gorzowie – od budynku LOKu do mostu Lubuskiego powstanie ścieżka pieszo-rowerowa.

Ulica Cichońskiego zostanie zamknięta

17 sierpnia 2017, 18:20
W czwartek wieczorem zostanie zmieniona organizacja ruchu w centrum Gorzowa. Chodzi o skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Cichońskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami.

Te zebry będą bezpieczniejsze

14 sierpnia 2017, 18:26
Jeszcze w tym roku pięć przejść dla pieszych ma zostać lepiej oznakowanych w ramach programu „Bezpieczny Gorzów”. Celem jest poprawa bezpieczeństwa na popularnych zebrach.

Pierwszy odcinek Myśliborskiej w marcu

11 sierpnia 2017, 10:45
Do przetargu na rozbudowę ul. Myśliborskiej w Gorzowie zgłosiły się dwie firmy. Wykonawca powinien zostać wybrany do końca sierpnia, tak aby prace na pierwszym odcinku mogły rozpocząć się już we wrześniu.

Walczaka z pierwszą warstwą asfaltu [zdjęcia]

9 sierpnia 2017, 19:07
Przebudowa ul. Walczaka trwa już ponad rok, a terminy zakończenia prac były kilkukrotnie przekładane. Ostatecznie wykonawca ma czas do końca września na zakończenie inwestycji i widać, że wziął się w końcu do roboty.

Schron atrakcją Gorzowa

9 sierpnia 2017, 09:37
Prace na Placu Nieznanego Żołnierza cały czas trwają. W międzyczasie władze miasta chcą przygotować odnaleziony podczas wykopów schron do celów turystycznych.

Węzeł przesiadkowy z prawdziwego zdarzenia

8 sierpnia 2017, 12:20
Centrum przesiadkowe powstanie przy dworcu PKP w Gorzowie. Magistrat szuka obecnie firmy, która zajmie się przygotowaniem koncepcji architektoniczno-budowlanej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Docelowa baza LPR pod koniec 2018 roku

1 sierpnia 2017, 11:03
Lotnicze pogotowie ratunkowe przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na budowę docelowej bazy przy szpitalu w Gorzowie. Niestety inwestycja ma już pół roku poślizgu.


Fotoreportaże