wciśnij ESC lub zamknij

Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj, aby przypomnieć hasło.


Wiadomości › Innowacje

W Gorzowie rowerów nie wypożyczymy

20 marca 2017, 21:02

W Gorzowie nie wypożyczymy roweru. Z takim pomysłem do władz miasta zwrócili się radni PiS. Okazuje się, że przeszkodą w uruchomieniu wypożyczalni może być… zbyt duża liczba wzniesień w naszym mieście.

Blok gazowo-parowy już działa

2 lutego 2017, 13:25

W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów. Inwestycja zapewni miastu dostosowanie standardów emisji zanieczyszczeń gazowych oraz pyłowych w spalinach wyprowadzanych do atmosfery do wymagań Unii Europejskiej.

Prace na Kostrzyńskiej ruszą wiosną 2017 roku

29 grudnia 2016, 12:40

Zezwolenia na realizację inwestycji podpisane. W styczniu prezydent Gorzowa planuje ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Kostrzyńskiej. Same prace mają ruszyć najpóźniej w czerwcu.

Kolejny krok ku radioterapii

12 grudnia 2016, 12:41

Zarząd województwa przyznał już środki w wysokości 26,1 mln zł na infrastrukturę Ośrodka Radioterapii, który powstanie w Gorzowie. Teraz czas na przygotowanie wniosku do rządowego programu na zakup akceleratorów i wyposażenia

Doświetlone przejścia także w Gorzowie

7 kwietnia 2016, 12:04

Już niedługo w naszym mieście rozpocznie się realizacja programu „Bezpieczny Gorzów”. Jednym z elementów będzie wymiana lamp sodowych na ledowe tuż przy przejściach dla pieszych. Jednak najważniejszym elementem będzie budowa nowoczesnego oświetlenia punktowego.

Ministerstwo krytykuje, Gorzów montuje

21 marca 2016, 12:37

W Gorzowie pod koniec kwietnia pojawi się 18 nowych liczników czasu. Chociaż ministerstwo infrastruktury krytykuje i odradza montażu urządzeń, to władze miasta nie zamierzają rezygnować z zaplanowanej inwestycji.

Bilety czasowe w Gorzowie dopiero w 2018 roku

11 lutego 2016, 15:51

Po wprowadzeniu dodatkowych przystanków wzdłuż torowiska przy Chrobrego powrócił temat wprowadzenia biletów czasowych w gorzowskiej komunikacji miejskiej. Magistrat rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania, ale dopiero pod zakończeniu inwestycji tramwajowych.

Gorzów będzie miał ledowe oświetlenie torowiska

1 lutego 2016, 13:08

Władze miasta nie rezygnują z montażu lamp LED na torowisku wzdłuż ul. Chrobrego. Lampy ostrzegające przed nadjeżdżającym tramwajem mają zostać zamontowane w 2018 roku, kiedy deptak przejdzie metamorfozę.

Nowoczesne tramwaje i linia na Górczyn

29 stycznia 2016, 17:50

Wielka rewolucja transportowa w Gorzowie zbliża się wielkimi krokami. W ciągu najbliższych pięciu lat komunikacja miejska zmieni się nie do poznania. Miasto kupi 14 nowych tramwajów oraz wybuduje linię tramwajową, którą dojedziemy aż na Szarych Szeregów przez Piłsudskiego.

Za ile autobus? Tablice świetlne podpowiedzą

29 stycznia 2016, 09:35

Gorzów robi kolejny krok do przodu w kierunku rozwoju. W ramach planu transportowego, który rozpocznie się już na wiosnę – w naszym mieście pojawią się nowe udogodnienia dla pasażerów.